جــویـبـار
 
چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩ :: ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ :: نويسنده : زهیر

به نام خدا

در ادامه ی صحبت قبل چند نکته به ذهنم میرسه که عرض میکنم

اول : تحصیل علم وآگاهی برای هر کسی ضروری است . در هر قشری که باشه . چون بنا بر صحبتهای گذشته ،علم ،یک وسیله و ابزار است و همه برای درست کار کردن به ابزار مناسب احتیاج دارند .  واضحه که هر کاری ابزار خاص خود را میطلبد . در مورد خانمهای محترم هم که وظیفه اصلیشان حفظ خانواده و تربیت انسانهاست علم وآگاهیِ مناسب این کار لازم است.

دوم : ما همگی فقط یکبار زندگی میکنیم و وقت چندانی برای درست انجام دادن آنچه باید انجام دهیم نداریم . بهتره طوری کار کنیم که در این وقت محدود بتونیم کارمون رو به بهترین نحو ممکن انجام بدیم . آگاهی پیدا کردن به جوانب مختلف کار هم یکی از عوامل درست انجام دادن کارهاست . پس باید روند زندگی و تحصیلمون رو متناسب با آنچه باید انجام بدیم قرار بدیم .

سوم : حضور در محیطهای تحصیلی علاوه بر کسب دانش ،ثمرات دیگه  ای هم داره . بودن در متن جامعه و آشنایی با فرهنگ عمومی و برخورد با سلیقه ها و نظرات متفاوت ، خیلی فایدۀ خوب و مهمیه اما چه بهتر که این حضور ،همراه با کسب آگاهیهای مورد نیاز باشه

چهارم : ضرورت حضور خانمها در بعضی مشاغل انکار نشدنیه . اما ضرورت همیشه یک قانون داره . کار ضروری فقط به اندازه ضرورتش . نه بیشتر .

پنجم : انتشار و فراگیری این فکر به یک کار گسترده ملی نیاز داره . طرح و برنامه ی کلان سیستم آموزشی . اما یک نکتۀ مهم اینه که هر کسی باید کار خودشو انجام بده . نمیشه به امید طرح و برنامه ی ملی نشست و نباید به خاطرعدم طرح ملی از اصل کار ناامید شد . اگرهر کسی به سهم خودش این فکر رو توی خانوادش جاری کنه کار تمام میشه .

  خلاصه عرض کنم که بنده با تحصیل کردن خانمها مشکلی ندارم فقط میگم این تحصیل باید در راه درستش باشه .

در پایان ؛ نظرات شما خردمندان را با آغوش باز و دیدۀ منّت پذیرا هستمموضوع مطلب :

 
درباره وبلاگ
زهیر

هستم با ساره همسرم و موسی پسرک مان . ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ اظهار نظر بازدیدکنندگان محترم بر دیده منت است و مورد توقع . زیرا وبلاگ را محملی دیدم برای ابراز نظرات خود و دانستن نظر خردمندان دیگر در مورد تفکرم . مرا از نظراتتان محروم نکنید.

صفحات وبلاگ

RSS Feed