جــویـبـار
 
یکشنبه ۱٩ دی ۱۳۸٩ :: ۳:٥٦ ‎ب.ظ :: نويسنده : زهیر

 

 

وَعْدَ اللَّهِ  لَا یُخلِفُ اللَّهُ وَعْدَهُ وَ لَکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لَا یَعْلَمُونَ (سوره روم آیه 6)

 

چقدر به این فکرهستیم که رابطه مان با خدا مورد رضایت خدا باشد . رضایت خدا برایمان مهمتر است یا حرف و نظر مردم . بیشتر به آبرویمان اهمیت میدهیم یا به رابطه مان با خدا . فردا موعد چک است و پول نداری . دوستی پیشنهاد پول نزولی با درصد پایینتر از نرخ بازار میکند . با ربا دادن به جنگ خدا میروی (اشاره به آیه 279سوره بقره) یا سعی میکنی مشکل را از راه خداپسندانه حل کنی یا وقتی که تمام سعیت را کردی و به هیچ نتیجه ای نرسیدی  به خدا میگویی من به خاطر تو ربا ندادم ؛تو نیز هوای ما را داشته باش . ؟ کدامش؟ شاید کار سختی باشد به حرف خدا عمل کنیم و حرف و حدیث مردم را به جان بخریم ؛اما به اعتماد ما به خدا بستگی دارد . به خدا اعتماد داریم که هوای ما را دارد ؛ یا نه ،اعتماد نداریم . باید باور کنیم که خدا به وعده هایش عمل میکند .

 

امام صادق (علیه السلام) از قول امیرالمؤمنین (علیه السلام) میفرمایند:هرکس رابطه اش را با خدا اصلاح کند ،خداوند رابطۀ او را با مردم اصلاح میکند (وسائل الشیعه جلد 15 صفحه 297)

 موضوع مطلب :

 
درباره وبلاگ
زهیر

هستم با ساره همسرم و موسی پسرک مان . ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ اظهار نظر بازدیدکنندگان محترم بر دیده منت است و مورد توقع . زیرا وبلاگ را محملی دیدم برای ابراز نظرات خود و دانستن نظر خردمندان دیگر در مورد تفکرم . مرا از نظراتتان محروم نکنید.

صفحات وبلاگ

RSS Feed