جــویـبـار
 
شنبه ۱٤ اسفند ۱۳۸٩ :: ۳:٥۸ ‎ب.ظ :: نويسنده : زهیر

 

احتمالا شما هم این مطلبو شنیدید که قبل و هنگام ظهور امام زمان علیه السلام نهضتهای زیادی بوجود می آیند که هرکدوم مردم رو به سمت خودشون میخونند و همگی هم داعیه طرفداری از حق دارند اما اکثر آنهایی که قبل از ظهور امام زمان علیه السلام قیام میکنند و همه آنهایی که هنگام ظهور امام زمان علیه السلام قیام میکنند ؛ باطل هستند . اما نکته نگران کننده اینست که همه آنها چهره حق به جانب دارند . همیشه این سؤال تو ذهنم بود که چطور میشه حق رو از باطل تشخیص داد . همیشه نگران این مطلب بودم اگه به لطف خدا من در زمان ظهور امام زمان علیه السلام بودم چطور راه حق امام رو از راه باطل شیطان تشخیص بدم ؟ (شاید بگید چقدر خودشو تحویل گرفته که زمان ظهور هست . آرزو بر جوانان عیب نیست) . یه روز از یه عالم جلیل القدر همین سوال و جوابشو شنیدم . جوابش دو کلمه بود . یک : همه کار دست خداست و خدا میتونه درست و غلطو نشمنمون بده . دو : چیکار کنیم که خدا راهو نشونمون بده؟ تقوا .

اشاره به این آیه قرآن :  یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ یَجْعَلْ لَکُمْ فُرْقانا

اى کسانى که ایمان آورده‏اید! اگر تقواى الهى پیشه کنید، خداوند برایتان فرقان (قوّه‏ى شناخت حقّ از باطل) قرار مى‏دهد

چند سال پیش با یکی از دوستان صحبت میکردم . ایشون میگفت امروز مهمترین چیزی که امام زمان علیه السلام از ما میخواهند دعا برای ظهور ایشونه . اما من اونوقت یه فکری میکردم و هنوز هم به همین عقیده ام که : خواست امام زمان علیه السلام صرفا همان خواست خداست چون امام ،خلیفه خدا بر زمین است . ودر همه جای قرآن ،خدا از ما تقوا خواسته است . پس امام زمان علیه السلام اولاًوبالذات از ما تقوا میخواهند و ثانیاًوبالعرض دعا برای ظهورشان (هرچند که تقوا داشتن خودش دعا برای ظهوره) .  

 

 موضوع مطلب :

 
درباره وبلاگ
زهیر

هستم با ساره همسرم و موسی پسرک مان . ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ اظهار نظر بازدیدکنندگان محترم بر دیده منت است و مورد توقع . زیرا وبلاگ را محملی دیدم برای ابراز نظرات خود و دانستن نظر خردمندان دیگر در مورد تفکرم . مرا از نظراتتان محروم نکنید.

صفحات وبلاگ

RSS Feed