وظیفه 2

به نام خدا

در ادامه ی صحبت قبل چند نکته به ذهنم میرسه که عرض میکنم

اول : تحصیل علم وآگاهی برای هر کسی ضروری است . در هر قشری که باشه . چون بنا بر صحبتهای گذشته ،علم ،یک وسیله و ابزار است و همه برای درست کار کردن به ابزار مناسب احتیاج دارند .  واضحه که هر کاری ابزار خاص خود را میطلبد . در مورد خانمهای محترم هم که وظیفه اصلیشان حفظ خانواده و تربیت انسانهاست علم وآگاهیِ مناسب این کار لازم است.

دوم : ما همگی فقط یکبار زندگی میکنیم و وقت چندانی برای درست انجام دادن آنچه باید انجام دهیم نداریم . بهتره طوری کار کنیم که در این وقت محدود بتونیم کارمون رو به بهترین نحو ممکن انجام بدیم . آگاهی پیدا کردن به جوانب مختلف کار هم یکی از عوامل درست انجام دادن کارهاست . پس باید روند زندگی و تحصیلمون رو متناسب با آنچه باید انجام بدیم قرار بدیم .

سوم : حضور در محیطهای تحصیلی علاوه بر کسب دانش ،ثمرات دیگه  ای هم داره . بودن در متن جامعه و آشنایی با فرهنگ عمومی و برخورد با سلیقه ها و نظرات متفاوت ، خیلی فایدۀ خوب و مهمیه اما چه بهتر که این حضور ،همراه با کسب آگاهیهای مورد نیاز باشه

چهارم : ضرورت حضور خانمها در بعضی مشاغل انکار نشدنیه . اما ضرورت همیشه یک قانون داره . کار ضروری فقط به اندازه ضرورتش . نه بیشتر .

پنجم : انتشار و فراگیری این فکر به یک کار گسترده ملی نیاز داره . طرح و برنامه ی کلان سیستم آموزشی . اما یک نکتۀ مهم اینه که هر کسی باید کار خودشو انجام بده . نمیشه به امید طرح و برنامه ی ملی نشست و نباید به خاطرعدم طرح ملی از اصل کار ناامید شد . اگرهر کسی به سهم خودش این فکر رو توی خانوادش جاری کنه کار تمام میشه .

  خلاصه عرض کنم که بنده با تحصیل کردن خانمها مشکلی ندارم فقط میگم این تحصیل باید در راه درستش باشه .

در پایان ؛ نظرات شما خردمندان را با آغوش باز و دیدۀ منّت پذیرا هستم

/ 3 نظر / 15 بازدید
علی

بسم الله حرف هایی می زنی که دیگه خریدار نداره ...ولی باید یگم اگر کمی در نصوص مان تامل کنیم وبخواهیم مذاق شارع را درک کنیم حقیقتا حضور زن به این گل وگشادی رایج امروزی ٍ هیچ توجیهی ندارد.

یاس حسینیه

سلام در واقع درس خوندن خیلی خوبه فهم و درک آدم رو بالا میبره, قدرت استدلال و تصمیم گیری رو هم. توی اسلام هم خیلی روی این نکته تاکید شده و درس خوندن رو مختص مرد یا زن نکرده بلکه به همه گفته علم بیاموزید. نکته مهم اینه که چه علمی بیاموزیم؟؟؟؟ با نظراتتون در این موردموافقم تو جامعه ی کنونی ما زن ها دور افتادن از اصل خویش, داریم میریم تو راه به بن بست خورده ی غرب و فکر می کنیم داریم با فرهنگ میشیم. با دروغهایی مثل آزادی و برابری حقوق زن و مرد خودمون رو گول می زنیم. کجای این حرفها راسته؟ یک بنده خدایی برای شرکتش دنبال منشی دختر مجرد بود. خیلی ناراحت شدم تشر زدم از شما بعیده به این چیزا فکر کنید گفت:"بابا کجای کاری با 150 تومن میشه یه دختر رو آورد که همه کارای شرکت رو می کنه از چایی و گرم کردن غذا تا جواب تلفن و کارای دفتری. در ضمن غر نمی زنه بیمه هم نمی خواد, سر وقت هم میاد و از آدم هم حساب میبره, اما یه پسر یا مرد رو نمی شه اینطور آورد اول بیمه می خواد, شاخ و شونه هم برات می کشه, سروقت نمیاد چایی نمیریزه غذا گرم نمی کنه و تو کار کردن هم تنبلی می کنه." خیلی تاسف خوردم بحال این دخترایی که با مدرک لی

یاس حسینیه

خیلی تاسف خوردم بحال این دخترایی که با مدرک لیسانس میرن و منشی میشن. واقعا حقوق مساوی یعنی زن با مردی برابری کنه؟ چرا زن برابر مرد باشه زن با این روحیه لطیف چرا باید برابر باشه حقوقش با مرد؟