خودم با خدا

 

 

وَعْدَ اللَّهِ  لَا یُخلِفُ اللَّهُ وَعْدَهُ وَ لَکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لَا یَعْلَمُونَ (سوره روم آیه 6)

 

چقدر به این فکرهستیم که رابطه مان با خدا مورد رضایت خدا باشد . رضایت خدا برایمان مهمتر است یا حرف و نظر مردم . بیشتر به آبرویمان اهمیت میدهیم یا به رابطه مان با خدا . فردا موعد چک است و پول نداری . دوستی پیشنهاد پول نزولی با درصد پایینتر از نرخ بازار میکند . با ربا دادن به جنگ خدا میروی (اشاره به آیه 279سوره بقره) یا سعی میکنی مشکل را از راه خداپسندانه حل کنی یا وقتی که تمام سعیت را کردی و به هیچ نتیجه ای نرسیدی  به خدا میگویی من به خاطر تو ربا ندادم ؛تو نیز هوای ما را داشته باش . ؟ کدامش؟ شاید کار سختی باشد به حرف خدا عمل کنیم و حرف و حدیث مردم را به جان بخریم ؛اما به اعتماد ما به خدا بستگی دارد . به خدا اعتماد داریم که هوای ما را دارد ؛ یا نه ،اعتماد نداریم . باید باور کنیم که خدا به وعده هایش عمل میکند .

 

امام صادق (علیه السلام) از قول امیرالمؤمنین (علیه السلام) میفرمایند:هرکس رابطه اش را با خدا اصلاح کند ،خداوند رابطۀ او را با مردم اصلاح میکند (وسائل الشیعه جلد 15 صفحه 297)

 

/ 5 نظر / 15 بازدید
قصر آرزو

سلام. شما را لینک کردم دوست عزیز+1[گل]

مه سیما

سلام زیبا نوشتید. در زندگی اینجور لحظات کم پیش نمی آید که آدم مجبور باشد بین خدا و نفس یکی را انتخاب کند. معمولا سعی می کنم پا روی نفسم بگذارم . اما گاهی خیلی سخت است خیلی. خدا کمکمان کند.

قصر آرزو

اکنون زمان ان رسیده است که باور داشته باشم تنها کسی که می تواند انطور که دوست دارم به من عشق بورزد خودم هستم. [گل]